kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu miejsce pracy: Wrocław

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Dolnośląski Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 118241

Warunki pracy

- praca w pomieszczeniach biurowych, praca przy monitorze ekranowym, sztuczne oświetlenie, stres, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Zakres zadań

  • opracowuje projekty przedsięwzięć Policji dolnośląskiej współfinansowane ze środków pomocowych kierując zespołem zadaniowym w celu uzyskania dofinansowania z funduszy pomocowych na ich realizację
  • wdraża projekty Policji dolnośląskiej, które uzyskały współfinansowanie z funduszy pomocowych kierując zespołem zadaniowym w celu uzyskania założonych efektów projektu
  • prowadzi monitoring, sprawozdawczość i rozlicza projekty Policji dolnośląskiej, które uzyskały współfinansowanie z funduszy pomocowych w celu wypełnienia postanowień umowy o współfinansowaniu
  • zarządza współfinansowanymi projektami w celu utrzymania wskaźników produktu i rezultatu projektu w okresie realizacji projektu
  • zapewnia, aby proces pozyskiwania środków pomocowych był realizowany w oparciu o przepisy regulujące problematykę pozyskiwania środków oraz zapewnia standardy kontroli finansowej poprzez diagnozowanie obszarów wrażliwych i obszarów ryzyka w celu minimalizowania ich wystąpienia
  • analizuje dokumenty programowe UE i krajowe z zakresu funduszy pomocowych w celu ustalenia potencjalnych źródeł współfinansowania przedsięwzięć Policji dolnośląskiej
  • prowadzi dokumentację projektu, jego archiwizację oraz obsługuje system informacji SL 2014 o realizowanych projektach w celu zapewnienia jej nienaruszalności, właściwego obiegu dokumentów w KWP we Wrocławiu oraz pomiędzy KWP we Wrocławiu a instytucją wdrażającą realizacje projektów. Zapewnia właściwą promocję projektów
  • weryfikuje i koordynuje plany i działania jednostek i komórek Policji dolnośląskiej w zakresie pozyskiwania środków pomocowych w celu wyselekcjonowania przedsięwzięć mających największe znaczenie dla realizacji strategii Policji i największe szanse na współfinansowanie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy na stanowiskach związanych z pozyskaniem funduszy pomocowych i realizacją projektów
  • przeszkolenie z zakresu funduszy pomocowych
  • bardzo dobra znajomość przepisów związanych z problematyką funduszy pomocowych
  • umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa w praktyce
  • umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, syntezowania, wyciągania wniosków i planowania, przewidywania i podejmowania decyzji
  • komunikatywność, asertywność i kreatywność
  • skuteczna współpraca, umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe prawnicze, administracyjne, ekonomiczne
  • przeszkolenie z zakresu zarządzania projektami
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym
  • znajomość przepisów dotyczących bazy konkurencyjności