kandydatów

Etat Kierownik ds. utrzymania ruchu

Firma: Roltec sp. z o.o. miejsce pracy: Wrocław

Roltec to prężnie rozwijająca się firma w obszarze badań i rozwoju fotowoltaiki. Po dwóch latach intensywnych wdrożeń jesteśmy gotowi na kolejny przełom – Solvoz, pierwszą w Polsce wielkoskalową fabrykę cienkowarstwowych ogniw na bazie technologii CIGS, która powstaje we Wrocławiu. Poszukujemy najlepszych specjalistów do tego ambitnego przedsięwzięcia, którzy razem z nami zmienią oblicze polskiej energetyki.

Kierownik ds. utrzymania ruchu
Miejsce pracy: Wrocław
Zakres obowiązków
  • Organizacja, planowanie i zarządzanie pracą podległego zespołu (42 osoby)
  • Nadzór nad procesem wdrożenia systemu transportu materiałów na linii produkcyjnej (taśmociągi, obracarki, bufory)
  • Zapewnienie ciągłości utrzymania ruchu maszyn i urządzeń produkcyjnych
  • Planowanie i realizowanie działań prewencyjnych i zmniejszających ryzyko awarii maszyn
  • Minimalizację przeszkód technicznych i redukcję ewentualnych przestojów
  • Weryfikowanie stanu maszyn oraz aktualizowanie zapasów części zamiennych w magazynie
  • Udział w nowych uruchomieniach oraz modernizacji istniejących urządzeń
  • Raportowanie zdarzeń, postępów i przeglądów
  • Sporządzanie specyfikacji zamówień na części, weryfikacja propozycji dostawców, gospodarka częściami zamiennymi
  • Kontakt z firmami zewnętrznymi oraz dostawcami
  • Komunikacja z pozostałymi działami (produkcji, technologii, kontroli jakości, transportu wewnętrznego)
Nasze wymagania
  • Wykształcenie techniczne kierunkowe (automatyka i robotyka, mechatronika, mechanika i budowa maszyn lub pokrewne)
  • Umiejętność planowania prac, ustalania harmonogramów i prowadzenia dokumentacji projektowej
  • Minimum pięć lat doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Doświadczeniem w zarządzaniu zespołem pracowników technicznych – umiejętności przywódcze
  • Doświadczenie w pracy z zakresu utrzymania ruchu (eksploatacja urządzeń technicznych, instalacje elektryczne, mechaniczne i automatyczne)
Umiejętności
  • Umiejętność programowania sterowników PLC, projektowania systemów SCADA oraz sterowania maszynami produkcyjnymi
  • Umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną maszyn i czytania schematów
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na korzystanie z literatury specjalistycznej oraz na komunikację z firmami zewnętrznymi
  • Wiedza w zakresie pracy z urządzeniami z obszaru technologii cienkowarstwowych, działania ogniw i modułów fotowoltaicznych będzie dodatkowym atutem.
  • Dobra organizacja czasu i pracy własnej oraz podległego zespołu, nastawienie na realizację celów i KPI
  • Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu inwestycji (negocjacje cenowe, wybór dostawców
  • Mile widziana znajomość standardów zarządzania projektami (PMP lub LEAN)
  • Prawo jazdy kat. B
  • Uprawnienia SEP do 1kV
Cechy kandydata
  • Komunikatywny, otwarty
  • Dokładny, skrupulatny i sumienny
  • Odpowiedzialny i rzetelny
  • Analityczne myślenie
Oferujemy
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie – na podstawie umowy o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników
  • Przyjazna atmosfera