kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie miejsce pracy: Wrocław

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 98522

Warunki pracy

  • Praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie

  • Narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy

  • Budynek częściowo przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu

  • Praca w pokoju, który jest klimatyzowany

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Zakres zadań

  • Wykonuje standardowe i niestandardowe ekspertyzy inżynierskie, oparte na obliczeniach i analizach kompatybilnościowych
  • Opracowuje algorytmy obliczeń kompatybilnościowych i procedury oceny technicznej stacji radiokomunikacyjnych i radiodyfuzyjnych, w tym procedury koordynacji międzynarodowych, wykorzystywane w procesie oceny technicznej krajowych i zagranicznych przydziałów częstotliwości
  • Wykonuje prace analityczno-projektowe związane z tworzeniem nowych i rozbudową istniejących systemów informatycznych oraz aplikacji inżynierskich, wspomagających proces zarządzania widmem częstotliwości radiowych w UKE
  • Prowadzi proces koordynacji międzynarodowej (zgłoszenia koordynacyjne, zgłoszenia notyfikacyjne, wymiana rejestrów częstotliwości) dla stacji służb satelitarnych
  • Przygotowuje projekty decyzji administracyjnych w szczególności dotyczących zakresów częstotliwości przeznaczonych dla służb satelitarnych w oparciu o wykonane analizy formalno-prawne oraz analizy techniczne warunków wykorzystania częstotliwości
  • Uczestniczy w przygotowaniu lub opiniowaniu projektów krajowych i zagranicznych aktów normatywnych w zakresie merytorycznym wydziału
  • Uczestniczy w pracach organizacji i grup międzynarodowych zajmujących się gospodarką i inżynierią widma (ITU, CEPT)
  • Przygotowuje propozycje odpowiedzi na zapytania klientów krajowych i zagranicznych w sprawach związanych z wykorzystaniem częstotliwości w Polsce

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu telekomunikacji lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość ustawy: Kodeks postępowania administracyjnego; Prawo telekomunikacyjne; o radiofonii i telewizji
  • Umiejętność interpretacji przepisów i stosowania prawa w praktyce
  • Znajomość zagadnień w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej i gospodarki zasobami częstotliwości
  • Znajomość obsługi programów MS Access oraz MS Excel
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe