kandydatów

Etat Informatyk w Sekcji Informatycznej WNHP

Firma: Uniwersytet Wrocławski miejsce pracy: Wrocław

Uniwersytet Wrocławski
ogłasza konkurs na stanowisko informatyka w

Sekcji Informatycznej, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Informatyk w Sekcji Informatycznej WNHP
Miejsce pracy: Wrocław

Ilość etatów: 1

Zakres obowiązków:
  • przygotowywanie do pracy oraz utrzymanie w sprawności technicznej i funkcjonalnej sprzętu komputerowego pracowników Wydziału oraz wyposażenia multimedialnego sal dydaktycznych,
  • wsparcie użytkowników w rozwiązywaniu problemów w obsłudze sprzętu komputerowego, multimedialnego oraz dostępu do usług i aplikacji wykorzystywanych w Uniwersytecie Wrocławskim,
  • tworzenie i aktualizacja inwentarza zasobów infrastruktury IT i oprogramowania,
  • dokumentowanie działań własnych (m.in. modyfikacji konfiguracji urządzeń, schematów logicznych i in.),
  • aktywny udział w zadaniach i projektach grupowych sekcji,
  • samokształcenie w obszarach aktywności zawodowej i udział w szkoleniach wewnętrznych związanych z wdrożeniami IT.
Wymagania konieczne:
  • wykształcenie średnie techniczne (telekomunikacja, elektronika, informatyka),
  • znajomość obsługi urządzeń komputerowych i multimedialnych,
  • znajomość sieci TCP/IP, usług i aplikacji Microsoft, klienckich systemów Windows,
  • biegłość w instalacji i konfiguracji systemów operacyjnych Microsoft,
  • dobra znajomość i obsługa aplikacji pakietu M365,
  • znajomość zagadnień funkcjonowania sieci www i usług sieciowych,
  • podstawowa wiedza z zakresu baz danych i aplikacji bazodanowych,
  • umiejętność podstawowej diagnostyki stanu technicznego komputerów oraz konserwacji sprzętu komputerowego,
  • zdolności manualne, techniczne,
  • umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole,
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z dokumentacji.
Wymagania pożądane:
  • podstawowa wiedza z zakresu ram prawnych funkcjonowania uczelni wyższych,
  • podstawy obsługi środowisk Linux/Unix,
  • podstawy programowania,
  • podstawy cyberbezpieczeństwa,
  • doświadczenie z zakresu serwisowania sprzętu informatycznego,
  • umiejętność analizy i oceny faktów/zdarzeń, formułowania wniosków,
  • umiejętności interpersonalne i wysoka kultura osobista.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni,
  • stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę),
  • możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w odpowiedzialnej, pełnej wyzwań pracy,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”,
  • dofinansowanie do karty multisport,
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego,
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej,
  • dofinansowanie wypoczynku,
  • dofinansowanie wypoczynku dzieci,
  • preferencyjne pożyczki.