kandydatów

Etat Specjalista w Dziale Kontroli Podatkowej i Statusowej

Firma: Apteka Dr.Max miejsce pracy: Wrocław

Dr.Max Polska to druga największa sieć aptek w kraju stworzona przez międzynarodowy holding Dr.Max –lidera na rynku farmaceutycznym w Czechach i na Słowacji. Rozwijamy rynek apteczny w kraju i zagranicąale nie byłoby to możliwe gdyby nie pracownicy uczestników sieci- najlepsi specjaliści!

Ponad 4 000 pracowników w Polsce to nasz największy kapitał cenimy ich umiejętności i zdolności rozwijamypotencjał i szkolimy tak by wciąż mogli wytyczać nowe szlaki i kreować biznes farmaceutyczny w Polsce.
Specjalista w Dziale Kontroli Podatkowej i Statusowej - Wrocław
Obowiązki:
  • opracowywanie instrukcji i procedur podatkowych, nadzór nad ich prawidłową implementacją i funkcjonowaniem
  • monitorowanie istotnych zmian w przepisach podatkowych oraz proponowanie i wdrażanie odpowiednich zmian m.in. VAT, CIT, PIT, WHT,PCC, podatek od nieruchomości, TP,MDR
  • kontrolowanie prawidłowości klasyfikacji poszczególnych wydatków do kosztów uzyskania przychodów i przychodów do przychodów podatkowych
  • wsparcie podatkowe działu handlowego i operacyjnego (sprzedaż detaliczna)
  • współpraca z kancelarią prawną - opiniowanie projektów umów i planowanych przedsięwzięć gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym (np. nabycie/sprzedaż spółki)
  • współpraca z organami podatkowymi w zakresie tzw. kontroli krzyżowych oraz kontroli podatkowych,
  • współpraca z audytorami, zewnętrznymi firmami doradztwa podatkowego oraz grupowym działem podatkowym
  • WHT,PCC, TP, podatek od nieruchomości - identyfikacja obowiązków, wypełnianie deklaracji
Wymagania:
  • min. 5 lat doświadczania w dziale podatkowym lub w firmie doradztwa podatkowego
  • wykształcenie wyższe z zakresu: Prawa, Podatków, Finanse i Rachunkowość
  • znajomość języka angielskiego (B1)
  • samodzielność w działaniu
  • dobra organizacja czasu pracy
  • biegła obsługa Pakietu Ms Office (zwłaszcza MS Excel)
Oferujemy:
  • Stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Atrakcyjne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę
  • Możliwość rozwoju i doskonalenia swoich kompetencji w prężnie rozwijającej się firmie
  • Narzędzia niezbędne do wykonywania pracy
  • Pakiet socjalny obejmujący ubezpieczenie grupowe, opiekę medyczną i kartę MULTISPORT