kandydatów

Etat Główny księgowy

Firma: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu miejsce pracy: Wrocław

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
Główny księgowy
Miejsce pracy: Wrocław
Numer: StPr/21/6881
OBOWIĄZKI:
Zakres obowiązków na stanowisku głównego księgowego1) prowadzi pełną rachunkowość w ZSP-17 w obowiązujących terminach i zgodnie z obowiązującymi przepisami zwłaszcza zgodnie z ustawą o prowadzeniu rachun-kowości, ustawą o finansach publicznych oraz innych właściwych przepisów;2) opracowuje plany finansowe Zespołu i plany dochodów własnych oraz współuczest-niczy w opracowywaniu projektów wewnętrznych, wydawanych przez dyrektora a dotyczących m. im. zakładowego planu kont, obiegu dokumentów i dowodów księgowych;3) sprawuje nadzór nad prawidłowością realizacji planu finansowego Zespołu, przygo-towuje zmiany w planie finansowym dochodów i wydatków;4) sporządza zapotrzebowanie na wszystkie środki finansowe do Urzędu Miasta;5) dokonuje dyspozycji środkami pieniężnymi zgodnie z przepisami dotyczącymi zasad wykonywania budżetu, gospodarki środkami pozabudżetowymi i innymi będącymi w dyspozycji Zespołu;6) stwierdza prawidłowość operacji finansowych z planem finansowym oraz posiada-nymi środkami na ich pokrycie;7) dokonuje kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji go-spodarczych i finansowych;8) prowadzi bieżącą analizę wykorzystania środków przydzielonych z budżetu gminy lub uzyskanych przez Zespół w ramach rachunku dochodów własnych;9) prowadzi ewidencję dochodów i wydatków Rachunku Samorządowych Jednostek Budżetowych ( dochody własne wynajmy);10) prowadzi kontrole wewnętrzne w zakresie legalności, celowości i gospodarności działań gospodarczych i finansowych w Zespole;11) sporządza w ustalonych terminach sprawozdania finansowe z wykonania budżetu i dokonuje ich analizy (miesięczne, kwartalne i roczne) a dochody własne cztery razy w roku, w tym również:a) sporządza sprawozdania budżetowe miesięczne kwartalne - roczne (Rb27,Rb28,Rb34) oraz informacje dodatkowe wymagane przez jednostki nad-zorujące,b) sporządzanie sprawozdawczości SIO;12) prowadzi księgowanie wydatków i przychodów dla potrzeb JPK-VAT;13) prowadzi dokumentację księgową środków trwałych i amortyzacji wyposażenia, sprzętu oraz innych wartości rzeczowych nie stanowiących środków trwałych ich umorzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami;14) zarządza inwentaryzacje i nadzoruje nad prawidłowym przebiegiem zgodnie z prze-pisami - zwłaszcza merytoryczna ocena w zakresie rozliczania niedoborów i nadwy-żek;315) zapewnia pod względem finansowym prawidłowość umów zawieranych przez Ze-spół;16) uwzględnia w swojej pracy wszelkie zmiany w obowiązujących przepisach o gospo-darce finansowej i zasadach opodatkowania;17) odpowiada za aktualizację prawa szkolnego w zakresie kontroli wewnętrznej, obie-gu dokumentów, inwentaryzacji;18) sporządza preliminarz ZFŚS i roczne rozliczenia wypłaconych świadczeń z ZFŚS.19) współpracuje z działem płac przy. dokonywaniu analiz i sporządzaniu planów budże-towych; w programie PABS;20) wykonuje inne, nie wymienione wyżej zadania, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez dyrektora jednostki należą do kompetencji głównego księgowego oraz współpracuje z jednostkami nadrzędnymi.Prowadzenie pełnej rachunkowość w ZSP-17 w obowiązujących terminach i zgodnie z obowiązującymi przepisami zwłaszcza zgodnie z ustawą o prowadzeniu rachunkowości, ustawą o finansach publicznych oraz innych właściwych przepisów. Przygotowywanie niezbędnej sprawozdawczości. Biegłość w pracy z programami komputerowymi.Praca w godz. 7:30-15:30Forma i termin składania ofert oraz rozstrzygnięcie.1) Wymagane dokumenty należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17, ul. Wieczysta 105, 50-550 Wrocław w zamkniętej kopercie z podanym numerem telefonu i dopiskiem: Nabór na stanowisko głównego księ-gowegoZespół Szkolno-Przedszkolny nr 17 do dnia 05 listopada 2021 r.2) Dokumenty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę. Oferty, które nie spełnią wymagań formalnoprawnych będą mogły być odebrane do 14 dni po zakończeniu rekrutacji. Nie odebrane w w/w terminie zostaną komisyjnie zniszczone.43) Procedurę naboru przeprowadza się również w przypadku złożenia dokumentów przez jednego tylko kandydata.4) Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez dyrektora ZS-P nr 17.5) Zakwalifikowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej.6) Informacje o konkursie oraz o wyniku naboru umieszczona się w Biuletynie Infor-macji Publicznej ZS-P nr 17 na stronie https://zsp17wroclaw.bip.gov.pl oraz na ta-blicy ogłoszeń w placówce. 7) Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 717986923kontakt z pracodawcą: sekretariat.zsp17@wroclawskaedukacja.pl lub 717986923
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:1) posiadanie obywatelstwa polskiego;2) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;3) niekaralność za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarcze-mu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;4) znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykony-wania obowiązków głównego księgowego;5) wykształcenie spełnianie jednego z poniższych warunków:a) ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe stu-dia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,b) ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg ra-chunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego pro-wadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów;6) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na proponowanym stanowisku.5. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem:1) praktyczna znajomość przepisów - ustaw dotyczących: finansów publicznych, ra-chunkowości oraz zasad wykonywania budżetu i środków pozabudżetowych;2) znajomość zagadnień gospodarki finansowej jednostki budżetowej, dyscypliny fi-nansów publicznych, planu kont, księgowości i klasyfikacji budżetowej;23) znajomość zasad naliczania wynagrodzeń w sferze budżetowej;4) znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego w jednostkach oświatowych, ZUS,PFRON;5) znajomość zasad sporządzania sprawozdań budżetowych;6) bardzo dobra umiejętność obsługi komputera (biegła znajomość programów EDIR-KOMP, SIO, PABS ,BESTIA, MS WORD i EXCEL);7) umiejętność pracy w zespole, sumienność, rzetelność, kreatywność, dobra organiza-cja czasu pracy, gotowość do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji;8) co najmniej 2 letni staż pracy w jednostkach samorządu terytorialnego na stanowisku główny księgowy będzie stanowił dodatkowy atut.

Miejsce pracy:

Wrocław

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wynagrodzenie brutto:

od 4 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu