kandydatów

Etat Stanowisko ds. finansowo-księgowych

Firma: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu miejsce pracy: Kąty Wrocławskie

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
Stanowisko ds. finansowo-księgowych
Miejsce pracy: Kąty Wrocławskie
Numer: StPr/21/6655
OBOWIĄZKI:
Prowadzenie pełnej obsługi finansowo-księgowej Centrum oraz czterech jednostek obsługiwanych, w tym m.in. 1) sporządzanie sprawozdań budżetowych i finansowych,2) sporządzanie plików JPK,3) kontrola naliczania list płac w przypadku konieczności pełnienia zastępstwa naliczanie list płac,4) terminowa zapłata zobowiązań, 5) wypłata wynagrodzeń pracownikom, 6) prowadzenie ksiąg rachunkowych, w tym wykonywanie obowiązków wynikających z zamykania roku,7) kontrola wykonania planu finansowego,8) nadzór nad rozrachunkami jednostek, w tym z ZUS i Urzędem Skarbowym,9) nadzór i kontrola prawidłowości rozliczeń pomiędzy placówkami z tytułu opłat za media,10) koordynowanie pracy księgowości i dbałość o terminowe wykonanie wszystkich obowiązków sprawozdawczych,11) nadzór nad prowadzeniem kas gotówkowych, terminowym rozliczaniem zaliczek pracowników oraz wypłatą kieszonkowego wychowankom,12) sporządzanie wniosków o zmiany w planie budżetowym,13) nadzór nad realizacją dotacji oraz bieżące składanie wniosków oraz rozliczeń (500+, 300+, ubezpieczenie zdrowotne, program za życiem, dotacja na działalność ŚDS),14) opracowywanie analiz do przygotowania planu budżetowego na kolejny rok,15) bieżąca współpraca z Wydziałem Finansowo-Księgowym Starostwa Powiatowego we Wrocławiu oraz jednostkami organizacyjnymi.Informacja o warunkach pracy na stanowisku:1) praca wykonywana będzie w siedzibie Centrum,2) określenie stanowiska pracy: Stanowisko ds. finansowo-księgowych,3) praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę,4) większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej, 5) zatrudnienie w ramach umowy o pracę.Termin i miejsce składania dokumentów:1. Termin: 25 października 2021 do godz. 15:00 - decyduje data faktycznego wpływu oferty do Centrum.2. Miejsce: Powiatowe Centrum Usług Społecznych im. św. Jana Pawła w Kątach Wrocławskich, ul 1 Maja 43, 55-080 Kąty Wrocławskie3. Sposób: a) za pośrednictwem poczty,b) osobiście - w siedzibie Centrum.4. Oferty muszą znajdować się w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem:"Oferta pracy: Stanowisko ds. finansowo-księgowychIX. Informacje dodatkowe1. W okresie do 2 tygodni od upływu terminu składania oferty osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji. Osoby, które nie spełniają wymagań formalnych, nie będą informowane. 2. Informacje o wyniku naboru będzie umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej oraz tablicy ogłoszeń w siedzibie Centrum.3. Dokumenty kandydata wybranego w naborze i zatrudnionego w Centrum zostaną dołączone do jego akt osobowych. Dokumenty pozostałych kandydatów nie podlegają zwrotowi. 4. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Centrum w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w marcu 2021 r., jest niższy niż 6 %. 5. Dodatkowe informacje o naborze na w/w stanowisko udzielane są pod nr tel. 661 666 679 i 71 316 66 42 (wew. 29).
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Księgowy (wymagany staż - lata: 3)
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne:1) spełnienie warunków określonych w art. 6 ust. 1 oraz ust. 3 pkt. 2 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1282), 2) Spełnienie jednego z poniższych warunków:a) ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,b) ukończona szkoła średnia, policealna lub pomaturalna ekonomiczna i co najmniej 6-letnia praktyka w księgowości,3) biegła znajomość obsługi komputera i programów użytkowych (w szczególności programy Word, Exel), 4) wymagana biegła znajomość języka polskiego w mowie i w piśmie,5) doświadczenie w prowadzeniu ksiąg rachunkowych,6) znajomość przepisów niezbędnych do wykonywania obowiązków na stanowisku (w szczególności ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych).2.Wymagania dodatkowe:1) staż pracy na stanowisku ściśle związanym z finansami i księgowością w jednostkach budżetowych.2) praktyczna znajomość zasad rachunkowości jednostek budżetowych,3) posiadanie cech osobowościowych: zdolności analitycznych, rzetelności, skrupulatności, komunikatywności, odpowiedzialności, samodzielności i operatywności

Miejsce pracy:

Kąty Wrocławskie

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

6 000 - 6 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu