kandydatów

Etat Główny Księgowy / Główna Księgowa z elementami kadr

Firma: CSE TRANSPORT POLAND Sp. z o.o. miejsce pracy: Wrocław

CSE Cargo Service Europe

Cargo Service Europe to innowacyjny gracz w dziedzinie transportu i logistyki. Specjalizujemy się w transporcie drogowym „całopojazdowym” na terenie całej Europy. Dzięki ponad 100 pojazdom przegubowym (150m3 LZV, 120m3 objętości i 90m3 megatrailer) jesteśmy kluczowym graczem w segmencie dużych ilości w krajach Beneluksu.

Główny Księgowy / Główna Księgowa z elementami kadr
Miejsce pracy: Wrocław
Twoje zadania
  • prowadzenie kompleksowej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości przepisami dotyczącymi CIT i VAT oraz innymi przepisami nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych
  • bieżące monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości,
  • przygotowywanie i autoryzacja płatności w systemie bankowym
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań GUS i NBP
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, US)
  • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego
  • zamykanie procesu księgowego na koniec miesiąca
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • udział w uzgadnianiu sald kont księgowych
  • nadzór nad płynnością finansowa
  • przygotowywanie analiz i zestawień na potrzeby Zarządu
  • przygotowanie niezbędnej dokumentacji do audytów oraz kontroli skarbowych
  • naliczanie wynagrodzeń dla kierowców (wdrożenie i stała pomoc kancelarii transportowej)
  • przyjmowanie i odpowiadanie na pisma urzędowe
  • asystowanie i udzielanie wyjaśnień przy ewentualnych kontrolach i audytach
Nasze wymagania
  • doświadczenie na stanowisku głównego księgowego min. 5 lat
  • szeroka wiedza z zakresu przepisów podatkowych CIT, PIT VAT
  • praktyczna znajomość zasad rachunkowości
  • znajomość całego procesu księgowego, zamknięcie miesiąca rozliczeniowego i sporządzenie sprawozdań rocznych
  • mile widziane doświadczenie w firmie transportowej
  • rzetelność, samodzielność, terminowość zaangażowanie i odpowiedzialność
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • znajomość języka angielskiego będzie dużym atutem
To oferujemy
  • stabilne warunki zatrudnienia, umowę o pracę
  • stabilizację zawodową i bezpieczeństwo
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • wspieranie rozwoju zawodowego