kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu miejsce pracy: Wrocław

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 121406

Warunki pracy

  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie

  • Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej

  • Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

  • Wysiłek fizyczny

  • Budynek 6-kondygnacyjny z windą osobową

  • Wejście główne nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych (2 stopnie)

  • Wejście boczne z podjazdem dla niepełnosprawnych

  • Dojazd na piętra dźwigiem osobowym

  • Toaleta dla osób niepełnosprawnych tylko na ostatniej 6 kondygnacji

  • Przy budynku parking wewnętrzny dla pojazdów służbowych i prywatnych

  • Pokoje biurowe nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo (progi)

  • Sala konferencyjna nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo (schodki)

Zakres zadań

  • Analizuje informacje zewnętrzne w celu identyfikacji ryzyka wystąpienia nieprawidłowości w obszarze pozostającym w zainteresowaniu KAS
  • Analizuje rozliczenia podatkowe, pliki JPK i inne informacje w celu wytypowania podmiotów do kontroli celno – skarbowej
  • Pozyskuje dane i informacje zewnętrzne w celu identyfikacji ryzyka wystąpienia nieprawidłowości w obszarze pozostającym w zainteresowaniu KAS
  • Koordynuje międzynarodową wymianę informacji z innymi administracjami podatkowymi i celnymi, obsługuje aplikacje i rejestry w tym związane, a także pozyskuje niezbędne informacje, w celu zapewnienia terminowości, poprawności formalnej i merytorycznej realizowanej wymiany informacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 5 lat w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego lub celnego
  • Umiejętności analityczne oraz umiejętność formułowania wniosków
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych, w tym bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego
  • Bardzo dobra znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie Krajowej Administracji Skarbowej, przepisów prawa oraz procedur regulujących kwestie wymiany informacji międzynarodowej z innymi administracjami podatkowymi i celnymi
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego lub celnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość jednego języka obcego (preferowany angielski) na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność obsługi systemów informatycznych funkcjonujących w resorcie finansów wymaganych na danym stanowisku