Etat Samodzielny referent / Samodzielna referentka w Sekcji Weryfikacji i Kontroli

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Kwestura Politechniki Wrocławskiej poszukuje kandydatów na stanowisko:

Samodzielny referent / Samodzielna referentka w Sekcji Weryfikacji i Kontroli
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: ACK/43/2023

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za weryfikowanie dokumentów finansowo-księgowych, udzielanie wyjaśnień jednostkom Uczelni w zakresie obowiązujących przepisów i procedur, a także w zakresie obsługi dokumentacji w systemie finansowo-księgowym Uczelni.

Zakres obowiązków:
  • weryfikacja przyjmowanej dokumentacji finansowo-księgowej pod względem formalnym i rachunkowym oraz dokonywanie kontroli danych wprowadzanych do systemu,
  • weryfikacja poprawność raportów kasowych oraz dokumentów źródłowych,
  • kontrola terminowości wpływu dokumentów od jednostek w oparciu o raporty oraz ich egzekwowanie od jednostek w kontekście zamykanych okresów rozliczeniowych,
  • przygotowywanie dyspozycji płatniczych realizowanych w banku,
  • udzielanie wyjaśnień jednostkom organizacyjnym Uczelni w zakresie zarządzeń wewnętrznych oraz obowiązujących przepisów prawa w kontekście realizowanych spraw, a także wsparcie jednostek w zakresie obsługi dokumentacji finansowej w systemie finansowo-księgowym Uczelni,
  • wprowadzanie dokumentów do systemu informatycznego,
  • prowadzenie archiwum Kwestury.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ekonomiczne, finansowe, rachunkowe),
  • min. 2-letnie doświadczenie zawodowe na Uczelni Wyższej lub podobnym stanowisku/przy wykonywaniu podobnego zakresu czynności,
  • skuteczna organizacja pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • sumienność.
Mile widziane:
  • znajomość Ustawy o VAT i Ustawy o Rachunkowości,
  • znajomość sytemu TETA.EDU,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
Oferujemy:
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • trzyskładnikowe wynagrodzenie: wynagrodzenie zasadnicze + premia regulaminowa + dodatek za wieloletnią pracę (3-20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od posiadanego stażu pracy),
  • pakiet benefitów (13-ta pensja, dofinansowanie do wypoczynku pracownika i członków rodziny, preferencyjne pożyczki, ubezpieczenia grupowe),
  • atrakcyjny system szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych (dofinansowanie kursów językowych i studiów, certyfikowanych szkoleń specjalistycznych, zajęcia sportowe),
  • możliwość udziału w konferencjach i spotkaniach z naukowcami,
  • możliwość zaangażowania w inicjatywy charytatywne i działania integracyjne (m.in. Bieg Rektora, Bieg Firmowy, Impreza Mikołajowa).

Politechnika Wrocławska w procesie rekrutacji będzie przetwarzać dane osobowe a szczegółowe informacje o tym przetwarzaniu przedstawione zostały w formularzu rekrutacyjnym. Z informacjami tymi koniecznie należy się zapoznać przed zapisaniem swoich danych i przed udostępnieniem ich Uczelni. W przypadku złożenia CV z pominięciem formularza rejestracyjnego Kandydat powinien potwierdzić że miał możliwość zapoznania się z przedstawionymi mu w formularzu rekrutacyjnym informacjami o przetwarzaniu danych osobowych.