Etat Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. Obsługi Finansowej Studenta

Firma: Dolnośląska Szkoła Wyższa miejsce pracy: Wrocław

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Uczelnia z ponad 20-letnią tradycją, kształcąca inżynierów informatyki – ogłasza konkurs
na stanowisko:
Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. Obsługi Finansowej Studenta
Miejsce pracy: Wrocław
Zakres obowiązków:
  • wprowadzanie szablonów płatności (cenników) do systemu USOS wg przyjętych w uczelni regulaminów płatności i promocji,
  • nadawanie, monitorowanie, egzekwowanie zobowiązań finansowych studentów,
  • analiza i opisywanie podań studentów w zakresie dot. płatności; rekomendowanie treści decyzji na podstawie analizy sytuacji studenta,
  • dokonywanie zmian w płatnościach studentów na podstawie decyzji Władz Uczelni lub osób upoważnionych, ściśle według ustalonych procedur,
  • potwierdzanie rozliczenia finansowego studenta wobec uczelni przed wydaniem dyplomu ukończenia studiów,
  • podejmowanie działań windykacyjnych wobec studentów,
  • komunikacja i współpraca z innymi działami Uczelni w zakresie prowadzenia obsługi finansowej studentów i słuchaczy,
  • uczestnictwo w tworzeniu procedur dotyczących realizowania płatności,
  • bieżące uzupełnianie wiedzy merytorycznej w zakresie zewnętrznych i wewnętrznych aktów regulujących funkcjonowanie Uczelni, w szczególności procesu obsługi studenta, w tym obsługi finansowej,
  • analiza i weryfikacja wniosków o przyznanie pomocy materialnej (stypendia, zapomogi) składanych przez studentów,
  • analiza i weryfikacja odwołań studentów wobec decyzji o nieprzyznaniu świadczeń pomocy materialnej.
  • kwalifikowanie studentów do przyznania świadczenia (stypendium, zapomoga) na podstawie złożonych podań, przyjętych w uczelni regulaminów oraz obowiązujących przepisów zewnętrznych,
  • współpraca z Działem Finansowym w podziale środków na pomoc materialną studentów i definiowaniu wysokości przyznawanych świadczeń.
Nasze wymagania:
  • wykształcenie min. średnie,
  • znajomość pakietu MS Office (MS 365),
  • umiejętność analizowania danych,
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych,
  • dążenie do rezultatów,
  • skrupulatność i terminowość,
  • sumienność i odpowiedzialność,
  • komunikatywność,
  • umiejętność współpracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • dobra organizacja własnego warsztatu pracy.
Mile widziane:
  • wykształcenie wyższe administracyjne, ekonomiczne,
  • dobra znajomość branży edukacyjnej, w tym sektora szkolnictwa wyższego będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność pracy z wymagającym studentem/klientem,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie min. na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość obsługi systemu USOS będzie dodatkowym atutem.
Oferujemy:
  • zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej Uczelni,
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowę o pracę na pełen etat,
  • pracę w akademickim środowisku,
  • dodatkowe dni wolne w roku,
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia cennego doświadczenia poprzez bezpłatne szkolenia,
  • wynagrodzenie zasadnicze oraz system premiowy,
  • możliwość podjęcia studiów podyplomowych na preferencyjnych warunkach,
  • kurs języka angielskiego w czasie pracy.