Etat Samodzielny informatyk / Samodzielna informatyczka w Dziale Informatyzacji

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Politechnika Wrocławska poszukuje osób na stanowisko:

Samodzielny informatyk / Samodzielna informatyczka w Dziale Informatyzacji
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: SI/12/2022
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna za bieżące utrzymanie i rozwój środowisk informatycznych na Politechnice Wrocławskiej.

Zakres obowiązków:
  • utrzymywanie środowiska informatycznego,
  • administracja serwerami Linux oraz Windows,
  • administrowanie usługami działającymi w środowisku Linux,
  • instalowanie oraz aktualizacja oprogramowania systemowego i aplikacyjnego,
  • analiza oraz rozwiązywanie problemów dotyczących administrowanych środowisk,
  • wsparcie użytkowników w zakresie rozwiązywania problemów związanych z utrzymywanymi usługami,
  • definiowanie oraz wprowadzanie zmian w zakresie utrzymania oraz współpracy z innymi systemami IT,
  • wsparcie przy wdrażaniu i rozwijaniu polityki bezpieczeństwa,
  • monitorowanie, utrzymanie dostępności i ciągłości oraz kontroli poziomu bezpieczeństwa usług katalogowych oraz systemu antywirusowego.
Wymagania:
  • wykształcenie min. średnie,
  • praktyczne doświadczenie w zarządzaniu systemami operacyjnymi z rodziny linux,
  • znajomość j. angielskiego umożliwiająca korzystanie z dokumentacji technicznej i wyszukiwanie informacji,
  • rzetelność i odpowiedzialność,
  • samodzielność,
  • umiejętność pracy w zespole.
Oferujemy:
  • stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę z nowoczesnymi technologiami,
  • możliwość szkoleń zwiększających kompetencje zawodowe,
  • zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • możliwość rozwoju jako administrator systemowy,
  • atrakcyjny pakiet dodatkowych świadczeń (13-ste wynagrodzenie, dofinansowanie do wypoczynku),
  • świetną atmosferę.
Politechnika Wrocławska w procesie rekrutacji będzie przetwarzać dane osobowe a szczegółowe informacje o tym przetwarzaniu przedstawione zostały w formularzu rekrutacyjnym. Z informacjami tymi koniecznie należy się zapoznać przed zapisaniem swoich danych i przed udostępnieniem ich Uczelni. W przypadku złożenia CV z pominięciem formularza rejestracyjnego Kandydat powinien potwierdzić że miał możliwość zapoznania się z przedstawionymi mu w formularzu rekrutacyjnym informacjami o przetwarzaniu danych osobowych.