kandydatów

Etat Inspektor / Inspektorka Bezpieczeństwa Informacji

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Biuro Bezpieczeństwa Informacji Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Inspektor / Inspektorka Bezpieczeństwa Informacji
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: BBI/I/129/2022

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie pełniła nadzór nad przestrzeganiem przepisów o bezpieczeństwie informacji na Politechnice Wrocławskiej.

Zakres obowiązków:
  • informowanie pracowników o ich obowiązkach spoczywających na nich na mocy przepisów o bezpieczeństwie informacji oraz wdrożonych w tym zakresie w Politechnice Wrocławskiej polityk, procedur i norm,
  • analizowanie ryzyka bezpieczeństwa informacji i udzielanie zaleceń przy projektowaniu rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa informacji,
  • opiniowanie wymagań dotyczących bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Politechniki Wrocławskiej,
  • udzielanie zaleceń w reakcji na incydenty naruszające bezpieczeństwo informacji,
  • współtworzenie i aktualizowanie dokumentacji bezpieczeństwa informacji na etapie jej opracowywania, weryfikacji, aktualizacji, udostępniania i przechowywania,
  • zapewnienie, że procesy potrzebne dla zapewnienia bezpieczeństwa informacji są ustanowione, wdrożone i utrzymywane oraz nadzorowanie działań wdrożeniowych i doskonalących (zapobiegawczych i korygujących),
  • organizacja przeglądów uczelnianego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz nadzór nad realizacją ustaleń wynikających z przeglądów,
  • sprawozdawczość w zakresie przestrzegania przepisów z zakresu bezpieczeństwa informacji oraz odpowiednio polityk i procedur wdrożonych w Politechnice Wrocławskiej oraz raportowanie skuteczności uczelnianego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji,
  • szkolenie pracowników z zakresu bezpieczeństwa informacji i uczelnianego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz nadzorowanie szkoleń prowadzonych przez podmioty zewnętrzne.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe,
  • bardzo dobra znajomość norm z rodziny ISO/IEC 2700,
  • bardzo dobra znajomość przepisów RODO,
  • minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • komunikatywność oraz łatwość nawiązywania kontaktów,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • myślenie analityczne.
Oferujemy:
  • stabilne warunki zatrudnienia na prestiżowej Uczelni,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • szkolenia umożliwiające dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji,
  • dodatkowy pakiet świadczeń socjalnych (13-te wynagrodzenie, dofinansowanie wypoczynku).
Politechnika Wrocławska w procesie rekrutacji będzie przetwarzać dane osobowe a szczegółowe informacje o tym przetwarzaniu przedstawione zostały w formularzu rekrutacyjnym. Z informacjami tymi koniecznie należy się zapoznać przed zapisaniem swoich danych i przed udostępnieniem ich Uczelni. W przypadku złożenia CV z pominięciem formularza rejestracyjnego Kandydat powinien potwierdzić że miał możliwość zapoznania się z przedstawionymi mu w formularzu rekrutacyjnym informacjami o przetwarzaniu danych osobowych.