kandydatów

Etat Starszy inspektor

Firma: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu miejsce pracy: Wrocław

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 103731

Warunki pracy

Wynagrodzenie brutto 3010,00 zł plus dodatek za staż.

Praca w siedzibie urzędu w Wydziale Finansów - praca siedząca przy komputerze powyżej 4 godzin. Godziny pracy od 7:30 do 15:30, od  poniedziałku do piątku.

Brak podjazdów oraz windy w budynku - pomieszczenia biurowe znajdują się na drugiej i trzeciej kondygnacji. Toalety niedostosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • sprawdzanie pod względem formalno - rachunkowym dowodów księgowych oraz ich kwalifikacja zgodnie z obowiązującą klasyfikacją dochodów i wydatków
  • kwalifikowanie dowodów księgowych do ujęcia w księgach rachunkowych (dekretacja)
  • księgowanie wyciągów bankowych oraz bieżąca kontrola sald kont bankowych
  • zapewnienie terminowości ściągania należności
  • regulacja bieżących płatności z kontrahentami wynikających z zawartych umów oraz dokonanych zakupów
  • prowadzenie ewidencji uzyskanych dochodów budżetowych
  • sporządzanie i redagowanie pism
  • archiwizowanie dokumentacji finansowo - księgowej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność obsługi komputera, szczególnie w pracy w aplikacji MS Office
  • znajomość zasad księgowania za pomocą zakładowego planu kont
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości
  • znajomość programów finansowo - księgowych
  • doświadczenie wynikające z zakresu zadań określonym naborze na przedmiotowe stanowisko
  • doświadczenie zawodowe w komórkach finansowych jednostek budżetowych