kandydatów

Etat Specjalista / Specjalistka ds. księgowości

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Kwestura Politechniki Wrocławskiej poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista / Specjalistka ds. księgowości
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: K/SK/67/2022
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za bieżącą analizę oraz dokonywanie rozliczeń w zakresie prawa podatkowego VAT i CIT.

Do zakresu obowiązków będzie należało:
  • dokonywanie rozliczeń z tytułu podatków VAT i CIT,
  • przygotowywanie rejestrów oraz deklaracji do podatku VAT i CIT,
  • bieżąca analiza orzecznictwa oraz interpretacji podatkowych VAT i CIT,
  • analiza oraz implementacja zmian w przepisach podatkowych VAT i CIT,
  • przygotowanie instrukcji podatkowych VAT i CIT,
  • formalna i rachunkowa weryfikacja dokumentów finansowo – księgowych (VAT i CIT),
  • księgowanie dokumentacji związanej z fakturami sprzedaży,
  • udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych w zakresie podatków VAT i CIT,
  • analiza dokumentacji pod względem rozliczenia podatku u źródła oraz umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (CIT),
  • weryfikacja umów sprzedażowych w zakresie VAT i CIT.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe o kierunku ekonomiczno – prawnym, mile widziane studia podyplomowe
    z zakresu podatków,
  • co najmniej 3 lata doświadczenia, mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego,
  • praktyczna znajomość stosowania przepisów prawa podatkowego,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra znajomości MS Office (MS Excel, MS Word),
  • zaangażowanie, nastawienia na realizację postawionych celów,
  • umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • komunikatywność, terminowość oraz skrupulatność.
Oferujemy:
  • zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • szkolenia umożliwiające dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji,
  • wyzwania zawodowe pozwalające na nieustanny rozwój,
  • atrakcyjny pakiet finansowych i pozafinansowych korzyści pracowniczych.
Wszystkie CV powinny zawierać poniższą klauzulę RODO *:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).”

* CV nie zawierające powyższej klauzuli RODO nie będą rozpatrywane.