kandydatów

Etat Księgowy / Księgowa ds. wspólnot mieszkaniowych

Firma: Nasz Zarządca sp. z o.o. miejsce pracy: Wrocław

Ogłoszenie numer: 6388635, z dnia 2022-01-19

Zarządzamy Wspólnotami Mieszkaniowymi na terenie Wrocławia, teraz poszukujemy pracowników na stanowisko:

Księgowy / Księgowa ds. wspólnot mieszkaniowych

Miejsce pracy: dolnośląskie / Wrocław

Opis stanowiska

Obsługa wspólnot mieszkaniowych w zakresie księgowym, w tym m.in. :

  • Prowadzenie kompleksowej ewidencji rozliczeń Wspólnot Mieszkaniowych,
  • Ewidencja dokumentów księgowych wspólnoty mieszkaniowej (wyciągi bankowe faktury zakupu, rmk, rezerwy),
  • Naliczanie i rozliczanie zaliczek eksploatacyjnych, mediów i funduszy inwestycyjno-remontowych,
  • Wprowadzanie i uaktualnianie stanów liczników mediów,
  • Sporządzanie obciążeń czynszowych w postaci aneksów czynszowych, rachunków i faktur,
  • Rozliczanie mediów indywidualnych,
  • Kontrola i prowadzenie windykacji należności,
  • Uzgadnianie i wyjaśnianie niezgodności sald kont analitycznych i syntetycznych kontrahentów i właścicieli,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według indywidualnych potrzeb zarządcy nieruchomości dla Wspólnot Mieszkaniowych,
  • Sporządzanie deklaracji VAT, CIT,
  • Wprowadzanie przelewów do systemu bankowego,
  • Prowadzenie rozliczeń z US,
  • Prowadzenie kartotek właścicieli,
  • Współpraca z zarządcami i administratorami budynków,
  • Inne prace księgowe zlecone przez przełożonego.

Wymagania

  • Znajomość oprogramowania Weles2 i/lub Weles3
  • Mile widziana znajomość przepisów CIT, VAT, PIT,
  • Dobra znajomość Ustawy o własności lokali, Ustawy o Rachunkowości,
  • Dobra znajomość zasad ewidencji oraz polskich przepisów podatkowych,
  • Dobra znajomość MS Office – mile widziana zaawansowana znajomość Excela,
  • Umiejętność samodzielnej pracy,
  • Samodzielność w działaniu, kreatywność, komunikatywność i zaangażowanie.

Oferujemy

  • Pracę w młodym zespole i miłej atmosferze,
  • umowa o pracę
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego wykształcenia i doświadczenia.