kandydatów

Etat Wychowawca w placówce opiekuńczo- wychowawczej

Firma: Stowarzyszenie SIEMACHA miejsce pracy: Wrocław

Stowarzyszenie SIEMACHA istnieje 27 lat. Prowadzimy placówki wsparcia dziennego, placówki całodobowe, poradnie terapeutyczne. Naszym celem jest wspieranie w rozwoju osobistym, niwelowanie deficytów i rozwijanie potencjału młodych ludzi. Działamy w obszarze edukacji. Od ponad 10 lat w duchu przedsiębiorczości społecznej prowadzimy obiekty sportowe w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie.

Wychowawca w placówce opiekuńczo- wychowawczej
Miejsce pracy: Wrocław
Opis stanowiska:
  • sprawowanie opieki nad dziećmi i udział w procesie dydaktyczno-wychowawczym wychowanków placówki opiekuńczo – wychowawczej zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i innych dokumentach,
  • prowadzenie odpowiedniej dokumentacji wychowanków,
  • praca indywidualna z wychowankami, rozwiązywanie trudnych wychowawczo sytuacji, wspieranie wychowanków w różnych kryzysach, pomoc w nauce,
  • prowadzenie procesów wychowawczych i usamodzielniających,
  • prowadzenie zajęć rozwijających pasje i talenty dzieci,
  • tworzenie programów pracy z wychowankami, prowadzenie zajęć rozwijających ich pasje
    i talenty,
  • współpraca z instytucjami wspierającymi rodzinę (MGOPS, szkoły itp.), rodzicami wychowanków,
  • organizacja warsztatów, udział w turnusach i wyjazdach z wychowankami.
Opis kandydata:
  • spełnione wymogi formalne dotyczące zatrudnienia w placówce opiekuńczo-wychowawczej
    zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej dotyczące możliwości wypełniania władzy rodzicielskiej (w przeszłości niezawieszona), wypełniania obowiązku alimentacyjnego, niekaralności, posiadania zdolności do czynności prawnych,
  • wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą, albo na dowolnym kierunku uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji,
  • doświadczenia w pracy z dziećmi.
Oferujemy:
  • umowę o pracę (lub do uzgodnienia),
  • przyjazne środowisko pracy;
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach zawodowych,
  • superwizję pracy.