Etat Inżynier Energetyki Cieplnej – Mechanik, specjalizacja orurowanie / Piping Mechanical Engineer

Firma: Cowi Polska miejsce pracy: Wrocław

Inżynier Energetyki Cieplnej – Mechanik, specjalizacja orurowanie / Piping Mechanical Engineer

Chciałbyś podjąć pracę nad ambitnymi projektami w międzynarodowym środowisku? Specjalizujesz się w projektowaniu i obliczeniach orurowania w energetyce cieplnej? Chcesz współpracować z najlepszymi specjalistami z branży inżynieryjnej? Chcesz mieć wpływ na przyszłość zrównoważonego społeczeństwa?
Dołącz do naszego oddziału bioenergii i energetyki cieplnej w biurach COWI Polska we Wrocławiu, Gdańsku i Bielsku-Białej, aby mieć realny wpływ na projektowanie przyszłości!ńsku i Bielsku-Białej, aby mieć realny wpływ na projektowanie przyszłości!

Kim jesteśmy:

COWI to międzynarodowa firma doradcza działająca w zakresie infrastruktury, budownictwa, środowiska, energetyki, przemysłu i planowania przestrzennego w Europie, Afryce, Ameryce Środkowej, na Bliskim i Dalekim Wschodzie.
Dział COWI Energy International, którego będziesz częścią, liczy ok.100 wykwalifikowanych ekspertów z Dani, Indii i Polski.

W ramach strategii COWI Energy International, mającej na celu umocnienie pozycji światowego lidera w zakresie usług doradczych w zakresie energetyki cieplnej, powstaje polski zespół energetyki cieplnej. W tym celu poszukujemy doświadczonego inżyniera w Polsce, z chęcią do rozwoju oraz poszerzania usług ciepłowniczych COWI poprzez udział i wspieranie naszej szeroko rozpowszechnionej międzynarodowej obecności.

Koncentrując się na zaspakajaniu potrzeb naszych klientów zajmujemy się wszystkimi aspektami planowania, produkcji i dystrybucji energii w zakresie bioenergii i energii cieplnej. Poprzez nasze usługi doradcze pomagamy tworzyć przyjazne dla środowiska i energooszczędne rozwiązania.

kompetencje w zakresie energetyki cieplnej.

Zakres obowiązków:

Osoba na tym stanowisku będzie pracować jako specjalista/projektant, w ścisłej współpracy z zespołem polskim i duńskim.
Staniesz się częścią międzynarodowego zespołu biorącego udział w ambitnych projektach cechującego się inspirującą pracą zespołową oraz możliwościami rozwoju.
Obowiązki obejmują prace projektowe, obliczenia, modelowanie 3D, produkcję rysunków i podróże służbowe.

Zakres prac:
  • Opracowywanie projektów, schematów i opisów technologicznych (m.in. schematy PFD i P&ID) na potrzeby projektów wytwarzania energii cieplnej (dobór, obliczenia i wymiarowanie bloków cieplnych, źródła energii cieplnej)
  • Opracowywanie dokumentacji wykonalności procesów technologicznych dla potencjalnych projektów wytwarzania i dystrybucji ciepła (dobór materiałów, obliczanie wytrzymałości materiałowej rur, dobór średnic i strat ciśnienia w rurociągach, projekt i dobór akumulatorów ciepła ciśnieniowych i atmosferycznych)
  • Projektowanie i przygotowywanie dokumentacji technicznej instalacji orurowania (przygotowywanie danych do projektów 3D rurociągów i armatury, rysunki złożeniowe i izometryczne, obliczenia wytrzymałościowe (Rohr2), opracowanie mocowania i łączenia, izolacja cieplna rurociągów)
  • Praca w zespołach projektowych przy projektach międzynarodowych
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe (inżynier/magister inżynier) mechaniczne - energetyczne
  • Min. 10 lat doświadczenia w zakresie projektowania rurociągów w energetyce
  • Umiejętności techniczne przy obliczeniach (spadki ciśnienia, obliczenia wytrzymałości rur) oraz zastosowaniach wodnych i parowych
  • Wiedza z zakresu ustawodawstwa: Dyrektywa ciśnieniowa (PED -Pressure Equipment Directive)
  • Zaangażowanie, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • Dobra znajomość języka angielskiego (B2)
  • Znajomość oprogramowania AutoCAD i/lub Microstation 3D (PowerCivil, Novapoint, Civil 3D), Rohr2 będzie dodatkowym atutem
  • Gotowość na krótkie zagraniczne wyjazdy służbowe
  • Umiejętność rozwiązywania złożonych zadań
  • Zdolność szybkiego uczenia się
Oferujemy:
  • Umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Ciekawą pracę przy interesujących projektach z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi
  • Współpracę z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami
  • Możliwość rozwoju osobistego
  • Pracę w środowisku wielokulturowym, zwłaszcza w krajach skandynawskich
  • Możliwość zagranicznych wyjazdów służbowych
  • Prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, ubezpieczenie grupowe na życie, lekcje języka angielskiego, świeże owoce, dofinansowanie dodatkowych aktywności sportowych np. udział w zawodach
  • Kompleksowe szkolenia z obsługi oprogramowania projektowego (szkolenia w kraju i za granicą)
Szkolenia:

Zapewniamy kompleksowe szkolenia z obsługi oprogramowania projektowego (szkolenia w kraju i za granicą).

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.