kandydatów

Etat Samodzielny referent (ds. finansowych)

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Samodzielny referent (ds. finansowych)
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: SR/W7/09/2021
Opis stanowiska:

Wybrana osoba będzie odpowiedzialna za obsługę finansową jednostek Wydziału, przede wszystkim obsługę finansową projektów realizowanych w ramach Wydziału.

Zakres obowiązków:
  • współpraca z Działem Projektów w zakresie działalności badawczo-naukowej Wydziału,
  • śledzenie ogłoszeń o nowych grantach i projektach,
  • udzielanie informacji pracownikom zaangażowanym w realizację projektów dotyczących: warunków konkursów, możliwości realizacji projektów, źródeł finansowania, wytycznych itp.,
  • wsparcie kierownika projektu w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz kompletowanie dokumentacji wymaganej przez instytucję finansującą,
  • sporządzanie budżetów, aktualizacja budżetów, monitorowanie wykonania budżetów; doradztwo w zakresie finansowo-księgowym rozliczeń prowadzonych projektów,
  • przygotowywanie danych na potrzeby audytu, przygotowywanie raportów, sprawozdań itp.,
  • współpraca z kierownikiem projektu przy utrzymaniu i realizacji trwałości projektu,
  • obsługa finansowa jednostek Wydziału: budżety, faktury, delegacje, konferencje,
  • archiwizacja dokumentacji finansowej.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (mile widziane: zarządzanie projektami, ekonomia, rachunkowość),
  • co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym min. 1 rok na podobnym stanowisku,
  • dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie,
  • znajomość prawa finansowego i przepisów podatkowych,
  • znajomość polskich standardów rachunkowości,
  • dobra organizacja pracy własnej,
  • umiejętność radzenia sobie ze stresem i presją czasu,
  • samodzielność, sumienność i dokładność,
  • umiejętność analitycznego myślenia.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w zastępstwie za pracownika,
  • sympatyczną atmosferę pracy,
  • możliwość zdobycia cennych doświadczeń zawodowych,
  • pakiet świadczeń dodatkowych.
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).