Etat Kierownik Zespołu- Warsztatu Mechanicznego i Optycznego

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Wydział Podstawowych Problemów Techniki Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej poszukuje osoby na stanowisko:

Kierownik Zespołu- Warsztatu Mechanicznego i Optycznego
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: KW/W11/08/2021
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna za organizację pracy Pracowni Mechaniki Precyzyjnej i Warsztatu Optycznego, opracowywanie, wykonawstwo i nadzór nad realizacją prac zleconych przez studentów, pracowników naukowych i partnerów zewnętrznych.

Zakres obowiązków:
  • organizacja pracy Warsztatu Mechanicznego i Optycznego,
  • umiejętność pracy na frezarce i tokarce,
  • opracowywanie technologii, wykonawstwo i nadzór nad realizacją prac zleconych przez zespoły badawcze i dydaktyczne wydziału, prac zlecanych przez inne jednostki Uczelni oraz przez firmy zewnętrzne,
  • konstruowanie drobnych elementów precyzyjnych i optycznych,
  • nadzór nad wykonawstwem prac warsztatowych, sprawami bhp i administracyjno – porządkowymi oraz dyscypliną w warsztatach,
  • planowanie zaopatrzenia materiałowego oraz planowanie zakupu maszyn i urządzeń zapewniających sprawną – ciągłą pracę warsztatów,
  • koordynacja pracy podległego zespołu,
  • współpraca z Dyrektorem Administracyjnym w zakresie opieki nad stanem technicznym lokali i urządzeń technicznych Instytutu,
  • realizacja drobnych prac remontowych i konserwacyjnych na terenie Instytutu
Wymagania:
  • wykształcenie co najmniej średnie,
  • znajomość obróbki skrawaniem i zagadnień mechaniki precyzyjnej,
  • umiejętność montażu elementów precyzyjnych i optycznych,
  • znajomość rysunku technicznego,
  • umiejętność konstruowania drobnych elementów i szkicowania rysunków wykonawczych,
  • obsługa komputera – pakiety administracyjne,
  • wysokie umiejętności interpersonalne,
  • talent do rozwiązywania nowych, trudnych zagadnień technicznych oraz chęć, zaangażowanie, odpowiedzialność.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej instytucji,
  • umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet dodatkowych świadczeń (13 – tka, dofinansowanie do wypoczynku).
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).