kandydatów

Etat Aplikant radcowski

Firma: ENSIS Kancelaria Prawna Cioczek & Szajdziński Sp.j. miejsce pracy: Wrocław

Ogłoszenie numer: 5262287, z dnia 2021-07-28

ENSIS Kancelaria Prawna Cioczek & Szajdziński Sp.j. - na rynku od 2012 r., specjalizujemy się w szeroko rozumianej obsłudze prawnej przedsiębiorstw w szczególności prawie nowych technologii, e-commerce, pomocy prawnej dla startupów, ochronie danych osobowych, obsłudze, tworzeniu oraz przekształceniach spółek prawa handlowego, a także prawie turystycznym. Mamy bogate doświadczenie w sporach przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz w postępowaniach prowadzonych przez UOKiK. Przeprowadziliśmy kilkaset wdrożeń procedur związanych z ochroną danych osobowych GIODO oraz RODO. Jesteśmy pomysłodawcami oraz autorami pierwszego w Polsce poradnika prawnego dla e-sprzedawców „Prawo w e-biznesie. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie” (wyd. Helion/Onepress), „Ochrona danych osobowych w placówkach oświatowych” (wyd. ODDK), współautorami bestsellerowej „Biblii e-biznesu 2” (wyd. Helion/Onepress), “Crowdfunding udziałowy dla startupów” (wyd. Fundacja WeTheCrowd), a także poradnika: „Dokumentacja pracownicza w pytaniach i odpowiedziach – 250 praktycznych wyjaśnień ekspertów” (wyd. C.H. Beck)

Aplikant radcowski

Miejsce pracy: dolnośląskie / Wrocław

Opis stanowiska

Na co dzień będziesz zajmować się:
  • zabezpieczaniem od strony prawnej innowacyjnych serwisów, platform internetowych oraz aplikacji webowych i mobilnych,
  • wsparciem prawnym dla startupów (od udziału w spotkaniach z twórcami projektu, przez tworzenie kompleksowego zaplecza prawnego dla projektu, po analizy umów handlowych),
  • udziałem w tworzeniu oraz przekształceniach spółek handlowych,
  • redagowaniem pism procesowych, pozwów, środków odwoławczych, opinii oraz porad prawnych dotyczących spraw gospodarczych i cywilnych,
  • wdrożeniami RODO w firmach prywatnych oraz w administracji publicznej,
  • asystowaniem radcy prawnemu w postępowaniach sądowych przed sądami I i II instancji,
  • profesjonalną obsługą i doradztwem prawnym dla naszych Klientów,
  • weryfikacją i opiniowaniem dokumentacji prawnej,
  • budowaniem pozytywnego wizerunku kancelarii.

Wymagania

  • jesteś aplikantem radcowskim co najmniej II roku,
  • masz praktyczną znajomość prawa gospodarczego, cywilnego, konsumenckiego; znajomość zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych będzie dodatkowym atutem,
  • jesteś osobą pewną siebie i asertywną w komunikacji,
  • cechuje Cię inicjatywa, pomysłowość, samodzielność w działaniu oraz odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji.

A ponadto:

  • ludzie postrzegają Cię jako osobę otwartą, komunikatywną i kulturalną,
  • potrafisz efektywnie planować i organizować swój czas pracy,
  • możesz pochwalić się skutecznością, ale i dokładnością w pracy pod presją czasu,
  • nie jest Ci obcy SIP Legalis,
  • sprawnie obsługujesz pakiet MS Office oraz urządzenia biurowe,
  • posiadasz doświadczenie w pracy z klientem biznesowym (mile widziane),
  • potrafisz komunikatywnie posługiwać się językiem angielskim (mile widziane),
  • dobrze odnajdujesz się w świecie nowych technologii i innowacyjnych nowinek technicznych (mile widziane),
  • posiadasz prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • umowę na okres próbny (6 m-cy), a po okresie próbnym – na stałe zatrudnienie w ramach
  • umowy o pracę lub umowy o współpracę,
  • pełne wdrożenie i wsparcie na stanowisku pracy (szczególnie podczas okresu próbnego),
  • wszystkie niezbędne narzędzia do wykonywania pracy,
  • zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w najdynamiczniej rozwijających się gałęziach prawa,
  • możliwość prowadzenia szkoleń oraz udział w charakterze prelegenta podczas konferencji branżowych w całej Polsce,
  • stały rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji w trakcie zatrudnienia,
  • dodatkowe benefity (m.in.: opieka medyczna Medicover),
  • pracę w młodym, zgranym zespole radców prawnych i aplikantów,
  • przyjazną atmosferę w pracy.