kandydatów

Etat Specjalista ds. rozliczeń projektów

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Specjalista ds. rozliczeń projektów
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: SRP/DPJ/06/2021
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalisty ds. rozliczeń projektów będzie odpowiedzialna za ewidencję i rozliczanie projektów finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych.

Zakres obowiązków:
  • monitoring wytycznych projektowych, zasad finansowania i rozliczania projektów w ogłaszanych konkursach,
  • weryfikacja oraz kontrola zgodności harmonogramu płatności oraz wniosków o płatność w zakresie finansowym,
  • ewidencja wniosków o płatność,
  • analiza zgodności zrealizowanych kosztów, nakładów projektów z wnioskiem projektowym, planem, budżetem projektu,
  • analiza (monitoring) wykorzystywania środków finansowych,
  • weryfikacja pod względem formalnym i rachunkowym wychodzących wniosków projektowych,
  • weryfikacja sprawozdań, raportów okresowych, rocznych i końcowych projektów,
  • weryfikacja kalkulacji budżetu projektów w zakresie zgodności z wnioskiem projektowym i umową,
  • archiwizacja dokumentacji projektowej,
  • wsparcie jednostek w zakresie rozwiązywania problemów dotyczących rozliczeń środków zewnętrznych z dysponentem (analiza problemu, propozycja rozwiązania, korespondencja z dysponentem środków).
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • minimum dwa lata doświadczenia w pracy na samodzielnym stanowisku o specyfice ekonomicznej, finansowej lub księgowej,
  • podstawowa wiedza na temat finansowania krajowych projektów badawczych,
  • podstawowa wiedza na temat programów operacyjnych Unii Europejskiej w zakresie finansowania i rozliczania środków tych programów,
  • preferowane doświadczenie zawodowe przy rozliczaniu projektów,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera oraz pakietu Office,
  • umiejętność redagowania pism i prowadzenia korespondencji,
  • komunikatywność i umiejętność współpracy w grupie,
  • umiejętność planowania i organizacji pracy oraz systematyczność.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • sympatyczną atmosferę pracy,
  • możliwość zdobycia cennych doświadczeń zawodowych,
  • pakiet dodatkowych świadczeń.
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).