Etat Specjalista – samodzielny informatyk ds. mikronawigacji

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Specjalista – samodzielny informatyk ds. mikronawigacji
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: SIN/DDO/06/2021
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalisty – samodzielnego informatyka będzie odpowiedzialna za realizację zadania w projekcie pt. „Politechnika Nowych Szans” polegającego na przygotowaniu zawartości dla dedykowanej strony internetowej „Cyfrowy przewodnik dostępności kampusu Politechniki Wrocławskiej” ułatwiającej nawigację użytkowników w szczególności osoby z niepełnosprawnościami, a także uczestniczenie we wdrożeniu systemu mikronawigacji opartego na rozwiązaniach internetu rzeczy. Materiały opracowane, przez osobę zatrudnioną na powyższym stanowisku, swoim zakresem obejmą 30 wybranych miejsc na terenie uczelni (budynków, przestrzeni publicznej itp.). Będą to interaktywne plany budynków, fotografie, prezentacje zasad ewakuacji, informacje o ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych, tekstowe opisy dotyczące obiektów i bezpiecznego poruszania się.

Zakres obowiązków:
  • zebranie i przygotowanie materiałów dotyczących dostępności obiektów PWr z przystanków komunikacji miejskiej, parkingów (opisy tekstowe, zdjęcia, wizualizacje),
  • zebranie i przygotowanie materiałów dotyczących zasad ewakuacji (opisy tekstowe, zdjęcia, wizualizacje),
  • zebranie i przygotowanie informacji dotyczących najważniejszych jednostek np. położenia dziekanatów, najważniejszych biur w Politechnice Wrocławskiej (opis słowny, zdjęcia, wizualizacje),
  • przygotowanie interaktywnych planów budynków i ich otoczenia,
  • zaplanowanie rozmieszczenia znaczników elektronicznych służących do mikronawigacji w strategicznych miejscach Politechniki Wrocławskiej,
  • współpraca z firmą montażowo-instalacyjną w zakresie weryfikacji rozmieszczenia znaczników oraz odbiór zamontowanych znaczników,
  • stworzenie rozszerzonych opisów dla każdego ze znaczników w podziale na 3 kategorie:
    • opis dla osoby niewidomej i słabowidzącej,
    • opis dla osoby z problemami z poruszaniem się,
    • opis dla osoby z zaburzonymi funkcjami poznawczymi.
Wymagania:
  • niezbędne wykształcenie techniczne (preferowane kierunki: architektura, geodezja i kartografia, budownictwo),
  • doświadczenie w obsłudze programów do projektowania CAD/CAM oraz programów graficznych,
  • mile widziane doświadczenie w zakresie fotografowania architektury i obróbki fotografii.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony – do projektu,
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego,
  • pakiet świadczeń dodatkowych.
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).