kandydatów

Etat Specjalista – samodzielny informatyk

Firma: Politechnika Wrocławska miejsce pracy: Wrocław

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

Specjalista – samodzielny informatyk
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: SSI/DDO/06/2021
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalisty – samodzielnego informatyka będzie odpowiedzialna za realizację zadania w projekcie pt. „Politechnika Nowych Szans” polegającego na przygotowaniu zawartości dla dedykowanej strony internetowej „Cyfrowy przewodnik dostępności kampusu Politechniki Wrocławskiej” ułatwiającej nawigację użytkowników w szczególności osoby z niepełnosprawnościami. Opracowywane materiały swoim zakresem obejmą 30 wybranych miejsc na terenie uczelni (budynków, przestrzeni publicznej itp.) będą to interaktywne plany budynków, fotografie, prezentacje zasad ewakuacji, informacje o ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych, tekstowe opisy dotyczące obiektów i bezpiecznego poruszania się.

Zakres obowiązków:
  • uczestniczenie w wyborze 30 strategicznych obiektów Politechniki Wrocławskiej,
  • zaprojektowanie struktury przewodnika dostępności kampusu,
  • zebranie i przygotowanie materiałów dotyczących dostępności obiektów z przystanków komunikacji miejskiej, parkingów (opisy tekstowe, zdjęcia, wizualizacje),
  • zebranie i przygotowanie materiałów dotyczących zasad ewakuacji (opisy tekstowe, zdjęcia, wizualizacje),
  • zebranie i przygotowanie informacji dotyczących najważniejszych jednostek np. położenia dziekanatów, najważniejszych biur w Politechnice Wrocławskiej (opis słowny, zdjęcia, wizualizacje),
  • przygotowanie interaktywnych planów budynków i ich otoczenia,
  • stworzenie rozszerzonych instrukcji nawigacyjnych dla niewidomych, osób z problemami z poruszaniem się, użytkowników z problemami poznawczymi.
Wymagania:
  • niezbędne wykształcenie techniczne (preferowane kierunki: architektura, geodezja i kartografia, budownictwo),
  • doświadczenie w obsłudze programów do projektowania CAD/CAM oraz programów graficznych,
  • mile widziane doświadczenie w zakresie fotografowania architektury i obróbki fotografii.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony – do projektu,
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego,
  • pakiet świadczeń dodatkowych.
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).