kandydatów

Etat Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Firma: SUPERSUM Sp. z o.o. miejsce pracy: Wrocław

Ogłoszenie numer: 4755708, z dnia 2021-06-05

Dynamicznie rozwijające się biuro rachunkowe poszukuje samodzielnych księgowych.

Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Miejsce pracy: dolnośląskie / Wrocław

Opis stanowiska

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych spółek prawa handlowego, stowarzyszeń oraz osób fizycznych
  • prowadzenie spraw podatkowych przydzielonych Klientów
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, CIT, VAT, VAT UE, DN-1, DR-1 i sprawozdań do GUS
  • sporządzanie raportów na potrzeby klientów
  • współpraca z Klientami i instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP)
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami
  • uzgadnianie rozrachunków należności oraz zobowiązań
  • księgowanie faktur sprzedaży, faktur zakupu, wyciągów bankowych, innych dokumentów księgowych
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

Wymagania

  • minimum dwuletnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości spółek handlowych, usługowych i produkcyjnych
  • mile widziane doświadczenie zdobyte w biurze rachunkowym
  • dobra znajomość przepisów podatkowych
  • umiejętność analizy obrotówek
  • doświadczenie w sporządzaniu i analizie sprawozdań finansowych
  • umiejętność planowania oraz zarządzania czasem
  • skrupulatność, terminowość, samodzielność
  • komunikatywność i otwartość w kontaktach z klientem oraz zespołem Supersum
  • znajomość systemu Comarch Optima

Oferujemy

  • ciekawą pracę w stabilnej i stale rozwijającej się firmie, z ambitnym zespołem
  • profesjonalne szkolenia oraz możliwość rozwoju zawodowego
  • system szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych
  • współpraca z renomowanymi doradcami podatkowymi, radcami prawnymi i biegłymi rewidentami
    pracę w przyjaznej atmosferze